Problem łysienia dosięga coraz większej liczby mężczyzn w średnim wieku. Na szczęście na rynku istnieje wiele skutecznych metod walki z utratą włosów pojawiającą się w wyniku różnych chorób, stresu, nieprawidłowej diety i złego stylu życia czy skłonności genetycznych. Jednym z rozwiązań, po które sięgają osoby chcące zatuszować nadmierne wypadanie włosów, jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy.

Jako specjaliści z centrum trychologicznego PLMED w Krakowie wiemy doskonale, że zarówno włosy, jak i skóra głowy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Staramy się w tym zakresie edukować naszych pacjentów, zachęcając ich do stosowania wysokiej jakości preparatów, które mają za zadanie odżywiać, nawilżać oraz chronić. Jesteśmy jednak świadomi, że wiele osób nie zwraca uwagi na stosowane specyfiki – często sięgają po najtańszy na sklepowej półce produkt lub wybierają ten zobaczony ostatnio w telewizyjnej reklamie. Używanie takich kosmetyków to często niezbyt trafny wybór w codziennej trosce o włosy czy skórę głowy. Co zatem wybrać? Na co się zdecydować? Podpowiadamy poniżej!

Stres, zmiany hormonalne czy predyspozycje genetyczne – to tylko kilka czynników wpływających na utratę włosów. Co ważne, nie tylko starsze osoby zmagają się z tym problemem, ponieważ łysieć mogą osoby już nawet w wieku nastoletnim. Szukając odpowiedniej metody zapobiegającej temu zjawisku, Pacjenci często ulegają frustracji ze względu na nikłe efekty podejmowanych działań, a także obniżeniu samooceny. Rozwiązaniem tego problemu jest zdobywająca coraz większą popularność terapia laserem LLLT HairMax.

Włosy wyrastają z mieszków włosowych. Każdy z nich przechodzi przez cykl składający się z 3 faz: wzrostu włosa (anagenu), zahamowania wzrostu (katagenu) oraz spoczynku (telogenu). U zdrowego człowieka fazy wszystkich mieszków nie są zsynchronizowane – jednocześnie część włosów rośnie, część wypada, a część “stoi” w miejscu. Przez całe życie okresy te powtarzają się 20-30 razy. Normalnie w ciągu dnia tracimy około 50 włosów telogenowych i nie jest to powód do jakichkolwiek zmartwień, a naturalny proces – w miejscu każdego utraconego włosa wyrasta nowy.

Depresja, bardzo silny i długotrwały stres, przykre przeżycia, traumy – nie każdy radzi sobie z problemami, co często prowadzi do różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Jednym z nich jest trichotillomania, czyli choroba polegająca na niekontrolowanym, przymusowym wyrywaniu włosów najczęściej z obszaru z głowy, brwi lub rzęs. Może mieć ona charakter nawracający, przewlekły lub epizodyczny.

Dzięki najnowszym odkryciom w dziedzinie medycyny estetycznej, jesteśmy w stanie coraz skuteczniej leczyć wiele dolegliwości – w tym łysienie. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod jest zastosowanie fibryny bogatopłytkowej uzyskiwanej z krwi pacjenta. Największą zaletą zabiegu, obok jego skuteczności, jest naturalność – aplikowany preparat pochodzi z Twojego organizmu, nie z taśmy produkcyjnej.

Nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne, niewłaściwa, radykalna dieta, zaburzenia hormonalne, wyniszczający cały organizm stres czy choroby skóry głowy – przyczyn wypadania włosów jest wiele. Z tą dolegliwością boryka się coraz większa liczba osób. Cierpią na nią szczególnie kobiety, dla których zadbane, lśniące i atrakcyjnie wyglądające włosy to element dodający pewności siebie. Na szczęście na rynku dostępna jest innowacyjna metoda pozwalająca na uzyskanie wymarzonej gęstości włosów – Hairdreams Microline.

Obserwujesz u siebie pierwsze objawy łysienia i nie masz pojęcia, jak temu zapobiec? Twoje włosy są rzadkie i szukasz sposobu na ich zagęszczenie? A może chcesz zahamować siwienie, które staje się coraz bardziej zauważalne? Jeśli tak – mamy dla Ciebie propozycję! Jako renomowani trycholodzy z kliniki w Krakowie możemy zaproponować Ci terapię opartą na kuracji WNT Deltacrin – metodę walki z łysieniem, która zyskała już wielu zwolenników.

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się coraz większa liczba osób na całym świecie. Mimo że dolegliwość ta nie zagraża zdrowiu, znacząco zmienia, utrudnia życie i obniża poziom pewności siebie. Zaburzenia wzrostu włosów pojawiają się w różnym momencie w zależności od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zaliczane są – zmiany hormonalne, długotrwały stres, nieprawidłowa dieta, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne czy stosowanie niewłaściwych i zbyt częstych zabiegów kosmetycznych.

Po zimie włosy potrzebują blasku, wygładzenia, regeneracji – to właśnie zapewnią im fantastyczne kosmetyki z linii olejowej Huile d'etoile.

Jest to linia produktów pielęgnacyjnych do włosów zapewniająca im świetlisty blask, upajający zapach i głębokie nawilżenie. To eliksiry piękna opracowane na bazie najcenniejszych olejów i niespotykanych kompozycji zapachowych. Dzięki nim włosy stają się zdrowe, jedwabiście delikatne i piękne.

X