Wypadanie włosów a Hashimoto – trycholodzy z Krakowa wyjaśniają


Choroba Hashimoto, choć znana już od początku XX wieku, nadal stanowi zagadkę dla wielu specjalistów. Trudno wyjaśnić jej przyczynę, problematyczna jest także prawidłowa diagnoza. Leczenie również nie należy do najłatwiejszych – skoro nie można ustalić podłoża dolegliwości, pozostaje jedynie zwalczanie nieprzyjemnych objawów. A nie da się ukryć, że jest ich naprawdę wiele. Nieustanne zmęczenie, rozdrażnienie, wzrost masy ciała, wypadające włosy czy sucha skóra to tylko początek listy przypadłości, z którymi muszą się zmagać chorzy na Hashimoto.

Czym jest Hashimoto?

Hashimoto to inaczej zapalenie tarczycy. Jest chorobą autoimmunologiczną, czyli schorzeniem związanym z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego. Tym sposobem organizm, zamiast zwalczać zagrożenia z zewnątrz, zaczyna niszczyć sam siebie. Nic więc dziwnego, że nieustannie atakowana tarczyca przestaje funkcjonować poprawnie. Skutkiem tego są problemy hormonalne, które znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przyczyna Hashimoto nie jest do końca znana. Lekarze wskazują najczęściej na predyspozycje genetyczne oraz czynniki środowiskowe. Stres, zła dieta czy przebyte infekcje mogą więc przyczynić się do wystąpienia choroby.

Łysienie kobiet i mężczyzn jednym z objawów Hashimoto

Na Hashimoto choruje zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn. Bardzo długo istniało przekonanie, że schorzenie to dotyka głównie pań po 40 roku życia. Obecnie zaobserwować można jednak, że wiek pacjentek nie ma już większego znaczenia – każdej z nich choroba utrudnia życie tak samo. Nie da się bowiem ukryć, że dla nich – płci pięknej, Hashimoto jest zdecydowanie bardziej uciążliwe niż dla panów. Dla wielu z nich sucha skóra czy łysienie jest czymś normalnym – dla kobiet natomiast stanowi spore źródło zmartwień.

Znamy sposób na leczenie łysienia – odwiedź nas w Krakowie!

Pracując w centrum trychologicznymKrakowie, obserwujemy na co dzień, jaką niedogodnością są dla naszych pacjentek słabe, suche i wypadające włosy. Jako specjaliści pielęgnacji włosów mamy natomiast świadomość, że stosowanie leków na Hashimoto łagodzi objawy choroby, jednak nie poprawia samoczynnie ich wyglądu czy kondycji. Doskonałym sposobem na poprawę ich wyglądu jest szereg terapii, które przywracają włosom blask i piękny wygląd, a także zatrzymają łysienie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nasi trycholodzy proponują również zabiegi poprawiające samopoczucie i pewność siebie pacjentów z dużymi przerzedzeniami takie jak ich zagęszczanie pasemkami, odpowiednimi systemami, a często także przeszczepy włosów. Serdecznie zapraszamy – dzięki nam objawy Hashimoto staną się mniej dokuczliwe!