Jak działają zabiegi z użyciem fibryny bogatopłytkowej?


Co możesz zyskać dzięki fibrynie bogatopłytkowej?

Fibryna bogatopłytkowa, zaaplikowana do skóry głowy najlepiej w serii 4 do 6 zabiegów, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. Ten naturalny preparat uzyskany z Twojej krwi pobudzi włosy do wzrostu, zwiększy ich gęstość oraz poprawi kondycję. Zaleca się aplikację fibryny w miejscach najbardziej narażonych na przerzedzanie – na przykład w przypadku tworzących się zakoli. Jeżeli Twoje włosy potrzebują stymulacji do wzrostu, wzmocnienia i regeneracji, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. A jeśli chcesz spotęgować jego efekt, warto połączyć go na przykład z mezoterapią igłową skóry głowy osoczem bogatopłytkowym PRP lub terapią LED Dermalux.

Jak działa fibryna bogatopłytkowa?

Fibryna bogatopłytkowa jest źródłem wysokiego stężenia płytek krwi, białych krwinek oraz mezenchymalnych komórek macierzystych. Składniki te tworzą przestrzenną strukturę siatki fibrynowej, która uwalnia komórki macierzyste i czynniki wzrostu – te z kolei stymulują odnowę biologiczną komórek, naczyń, jak również tkanek w skórze głowy. Proces ten prowadzi do angiogenezy – tworzenia się nowych naczyń krwionośnych biorących czynny udział w leczeniu łysienia. W efekcie nadmierne wypadanie włosów jest hamowane, a nawet odwracane. Zregenerowana skóra głowy staje się podłożem do wzrostu nowych – zdrowszych i silniejszych włosów.

Jak wygląda zabieg?

Na początku lekarz pobiera krew z żyły pacjenta. Probówkę umieszcza się w medycznej wirówce uchylnokątowej, gdzie dochodzi do oddzielenia opisanych wyżej składników. Urządzenie pracuje przez kilka minut, następnie przy użyciu sterylnych igieł wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej fibryną bogatopłytkową, aplikowaną do skóry głowy. Ważne jest, aby wykonać serię zabiegów, ponieważ dopiero wtedy można liczyć na pełen efekt zagęszczonych i wzmocnionych włosów. Lekarze zazwyczaj zalecają wykonanie około 4-6 zabiegów – z 3-tygodniową przerwą pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Zapraszamy do naszego Centrum Trychologicznego PLMED w Krakowie – już dziś zapisz się na konsultację!