Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który polega na bezbolesnym wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry bez jej nakłuwania. System został opracowany z myślą o regeneracji skóry, jej naprawie a także znajduje zastosowanie w zwalczaniu zaburzeń związanych z wypadaniem włosów na głowie.

Mezoterapia to zabieg, którego efekty są wynikiem działania dwóch głównych czynników: prądu impulsowego i ultradźwięków(zjawisko - elektroforezy i elektroosmozy) oraz produktów leczniczych aplikowanych podczas zabiegu na skórę.
Urządzenie posiada także funkcję bioliftingu. Zabieg poprawia kontur twarzy, wyszczupla, likwiduje zmarszczki, usuwa sińce , liftinguje skórę wokół oczu, poprawia cyrkulację krwi i metabolizm, usuwa toksyny z organizmu oraz nawilża skórę. W trakcie zabiegu zwiększa się kurczliwość włókien mięśniowych, co znacząco wpływa na wygładzenie skóry oraz likwidację zmarszczek. Zabieg poprawia także cyrkulację krwi i limfy, działając regenerująco, odżywczo i dotleniająco, usprawniając zarazem wydalanie toksyn wraz z nadmiarem wody. W trakcie zabiegu mikroprądy powodują również efekt jonizacji, wspomagający działanie preparatów kosmetycznych, które penetrują komórki, dostarczając im odpowiednią dawkę nawilżenia oraz substancji odżywczych.

X