W terapii  LLLT, czyli low level laser therapy  - laseroterapii małej moc, wykorzystuje się biostymulujące działanie lasera . W laserach biostymulacyjnych działamy małą mocą (0,2 wata), podczas dość długiego w porównaniu z długością zabiegów z użyciem  laserów wysokoenergetycznych, czasu naświetlania. W laserze wykorzystuje się światło czerwone,  które  głęboko wnika i wywołuje pozytywny wpływ na tkanki.

Mechanizm biostymulacji polega na zmianie metabolizmu komórek brodawki włosa, a  co za czym idzie stymulacją do ponownego wzrostu włosa. Zabieg jest bezbolesny, bezpieczny i bez  powikłań.

Na podstawie przeprowadzonych badań wynika, że laser biostymulacyjny zastosowany u pacjentów z  łysieniem przynosi poprawę u 60% badanych (u prawie 10% wynik był bardzo dobry, u 20% – dobry, u 30% była widoczna poprawa). Dla porównania – w grupie kontrolnej poprawa nastąpiła u niespełna 10% (u 75% nie było zmiany, a u 15% nastąpiło pogorszenie). Terapia podczas badania trwała 24 tygodnie, a poprawa dotyczyła zarówno gęstości, jak i grubości włosów. Minusem jest konieczność codziennego stosowania urządzenia w okresie terapii.

W terapii laserem IGrow  wykorzystuje się hełm z diodami, zakładany na głowę i działający na całą powierzchnię. Zabiegi zalecane są we wszystkich przypadkach łysienia oraz przerzedzenia włosów, a także po przeszczepach włosów, przyspieszające okres rekonwalescencji.

Zabiegi zalecamy 3-4 razy w tygodniu w serii 10-30 zabiegów. Jest możliwość także zakupienia urządzenia do domu. Zabiegi powinny być wspomagane odpowiednia pielęgnacją trychologiczną oraz zbilansowaną dietą zobacz więcej…

X