Mikropigmentacja skóry głowy – na czym polega zabieg?

Mikropigmentacja jest zabiegiem tuszowania łysienia poprzez płytkie wprowadzenie podskórne pigmentów tak, aby uzyskać efekt krótko ostrzyżonej, ogolonej skóry. Z zabiegu korzystać mogą zarówno panowie, jak i kobiety, ponieważ dzięki mikropigmentacji nawet przy dłuższych włosach można uzyskać efekt optycznego zagęszczenia fryzury w przerzedzonych miejscach. Technika może przypominać nieco tatuowanie, jednak do mikropigmentacji używa się całkowicie innych pigmentów. Barwniki są bioabsorbowalne, dobierane indywidualnie do koloru włosów pacjenta, a efekt utrzymuje się w skórze do około dwóch lat.

Efekt ogolonej głowy lub zacienienia

Mężczyźni, którzy z powodu łysienia decydują się na bardzo krótkie strzyżenie lub wręcz golenie skóry głowy, dzięki mikropigmentacji uzyskują efekt zakamuflowania zakoli. Pigmentacja imituje linię włosów tak, jakby rosły one równomiernie na całej głowie. Efekt jest bardzo naturalny.

U kobiet natomiast, mikropigmentację najczęściej stosuje się w postaci tzw. efektu zacienienia. Pigment dopasowany do naturalnego koloru włosów wprowadzony jest w skórę w przerzedzonych miejscach. Dzięki temu nie rzucają się one w oczy nawet przy dłuższych włosach. Fryzura optycznie wygląda na bardziej gęstą.

Dla kogo?

Zabieg może być przeprowadzany u osób cierpiących na łysienie całkowite, plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe. Procedurę przeprowadza się za pomocą specjalnych igieł lub rollera. W zależności od stopnia łysienia zabieg może trwać od 1 do 3 godzin. Najczęściej przeprowadza się go na krótko ściętych włosach. Dla uzyskania pełnego efektu potrzeba od 1 do 3 sesji.

X