Procedura polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę. Punkty usytuowane są  w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację (odparowanie) powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej naskórka, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Sublimacja to fizyczny termin opisujący bezpośrednie przejście od stanu stałego do gazowego. Jednocześnie ma miejsce biostymulacja skóry właściwej, będąca wynikiem przepływu ciepła podczas działania wiązki mikroplazmy w uszkodzoną tkankę. Punkty sublimacji odpadają po około 7 dniach po zabiegu, nie pozostawiając ani krwawienia ani blizny. Zabieg trwa około 20 minut. W leczenia opadających powiek należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w odstępach 40 dni w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Badania kliniczne dowodzą, że  efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2 do 4 lat.

Głównym celem PLEXR jest lifting okolicy oka, lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust, usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych, takich jak: angioma, brodawki płaskie, brodawki łojotokowe, włókniaki, rogowacenie słoneczne, kurzajki, oraz leczenie blizn i rozstępów.

Urządzenie PLEXR nie naruszenia ciągłości skóry właściwej i jej warstwy podstawnej. Po zastosowaniu urządzenia PLEXR nie dochodzi do krwawienia i stanu zapalnego otaczających tkanek. Podczas zabiegu zwiększa się także produkcja włókien elastycznych (kolagen i elastyna) co dodatkowo wpływa na pogłębienie efektu napięcia skóry i tym samym uniesienie górnej powieki.

X