Mamy duże doświadczenie w postępowaniu z dziećmi - Mały pacjent wymaga zupełnie innego podejście w trakcie wizyty. Staram się zmniejszyć jego stres wykorzystując nasze doświadczenie.
Podstawowym kryterium, poza wiedzą i doświadczeniem naszego lekarza, jest z pewnością podejście specjalisty do małego pacjenta i jego opiekunów. Powinien on cechować się wewnętrznym spokojem, cierpliwością (zarówno dla nie zawsze spokojnego malca, jak i czasem zbyt mocno spanikowanych rodziców), wyrozumiałością dla ich niewiedzy, dociekliwości, wątpliwości czy wręcz przeciwnie - banalności zadawanych przez nich pytań. Ważne aby lekarz potrafił zbudować w gabinecie przyjazną, komfortową dla wszystkich atmosferę, a dziecko nie bało się kolejnych wizyt.
Badanie trychologiczne jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne - lekarz przykłada do skóry głowy jedynie mikro kamerę, której nie dociska, tak że dziecko nie czuje nic. Badanie nie wymaga pokrywania skóry żadnym preparatem wspomagającym badanie.
Mikro-kamera, która powiększa obraz 200 razy współpracuje z komputerem – umożliwia to zrobienie zdjęć zaatakowanej chorobą skóry i robienie takich zdjęć w trakcie całego leczenia, by porównać jakie zmiany uzyskano po zastosowaniu kuracji.

X