Konsultacja dermatologiczna to pierwszy krok w leczeniu dolegliwości skóry. Aby lekarz mógł dobrać najbardziej skuteczną metodę leczenia najpierw musi zobaczyć skórę pacjenta. W trakcie konsultacji dermatologicznej przeprowadzany jest dokładny wywiad przez lekarza, oraz badanie dermatologiczne, dzięki któremu zauważamy wszelkie objawy chorobowe. Następnie lekarz postawia diagnozę i zaplanuje terapię adekwatną do problemu z jakim zgłosił się pacjent, która zwalczy przyczyny powstawania dolegliwości.

Pacjenci często szukają pomocy w Internecie, niestety na bazie tych informacji albo wyolbrzymiają problem, albo lekceważą objawy poważnego schorzenia skóry.
Dlatego warto skorzystać z wizyty dermatologicznej – to co wydaje się symptomami choroby czasem okazuje się zwykłym podrażnieniem. W niektórych przypadkach jednak, to co wydaje się zwykłym podrażnieniem skóry może być objawem poważniejszej choroby.

Zdiagnozowanie problemów ze skórą na wczesnym etapie rozwoju choroby daje największe szanse na szybkie wyleczenie oraz obniża koszty leczenia.
Warto powierzyć zdrowie swojej skóry w profesjonalne ręce lekarza, który posiada odpowiednie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób skóry i dolegliwości skórnych ponieważ zajmuje się całym spektrum dermatologii ogólnej.

Konsultacje dermatologiczne przeprowadzamy w zakresie:

  • diagnostyki i terapii chorób skóry- np. trądziku , trądziku różowatego, łojotokowego zapalenia skóry, alergii, łysienia(trichogram), oceny zmian skórnych (diagnostyka dermoskopowa, histopatologiczna):np.znamion, brodawek wirusowych, nowotworów;
  • kwalifikacji do zabiegów i postępowania w ramach opóźniania i przeciwdziałania procesom starzenia się skóry;
  • pielęgnacji skóry.
X