W Trychologicznym Centrum Zdrowych Włosów każdego dnia spotykamy osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem i osłabioną kondycją włosów. Fryzura ma niebagatelny wpływ na nasz wygląd i samopoczucie. W wielu przypadkach stan włosów i skóry głowy jest odzwierciedleniem stanu zdrowia całego organizmu. Nadmierne wypadanie włosów zawsze powinno skłaniać do pogłębionej diagnostyki zdrowotnej. Nasi eksperci przeprowadzają profesjonalną diagnostykę łysienia, a także oferują szereg metod walki o Państwa lepszy wygląd i samopoczucie.

Diagnostyka

Trychologia obejmuje diagnostykę oraz dobór metody leczenia nadmiernego wypadania włosów. Podstawowym badaniem trychologicznym jest trichoskopia. Polega ona na zbadaniu skóry głowy za pomocą specjalnej mikrokamery powiększającej obraz od 50 do 250 razy. Wśród innych badań znalazły się także Trichoscale (badanie wideodermatoskopem), trichogram (mikroskopowa ocena stanu mieszków włosowych i łodygi włosa), analiza pierwiastkowa włosa oraz cyfrowa diagnostyka łysienia FotoFinder. W zakresie nieinwazyjnego leczenia oferujemy: laseroterapię, mezoterapię skóry głowy, biostymulację skóry głowy, a także specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne.

Transplantacja

W Trychologicznym Centrum Zdrowych Włosów przeprowadzamy zabiegi transplantacji włosów, dwiema metodami: FUT (follicular unit transplant) i FUE (follicular unit extraction). Włosy do przeszczepu pobierane są z okolicy potylicznej, która rzadko podlega łysieniu. W metodzie FUT lekarz chirurg pobiera cienki pasek owłosionej skóry głowy. Pasek ten zostaje podzielony na zespoły mieszkowe gotowe do przeszczepienia. Natomiast w metodzie FUE każdy pojedynczy zespół mieszkowy pobiera się przy pomocy specjalnego narzędzia. FUT pozostawia niewielką bliznę o grubości 1-3 mm, a FUE pozostawia punktowe, rozsiane blizny niemal niedostrzegalne gołym okiem. Wybór metody uwarunkowany jest indywidualnie.

Zagęszczanie

Nowoczesne systemy zagęszczające włosy pozwalają na błyskawiczne zatuszowanie problemu i odzyskanie atrakcyjnego wizerunku. W tej kategorii usług oferujemy m.in. mikropigmentację, czyli wykonanie kamuflażu za pomocą specjalnych barwników. Wprowadzenie pigmentu do skóry pozwala na uzyskanie efektu delikatnego cieniowania, przez co przerzedzone miejsce staje się mniej widoczne, bądź też krótko ostrzyżonej skóry głowy. Polecamy także zagęszczające systemy mikrowłókien, systemy częściowe na klipsach, na taśmach, na siateczkach, a także pasemka i peruki dla kobiet i mężczyzn.

Dermatologia i medycyna estetyczna

Centrum Medyczne PLMED w Krakowie zapewnia dostęp do szerokiej diagnostyki dermatologicznej, zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i innych. W ofercie znajdują się: badania i testy laboratoryjne, obrazowa diagnostyka znamion skórnych, a także konsultacje - pediatry trychologa, dietetyka, dermatologa, lekarza medycyny estetycznej, psychologa i kwalifikacje do przeszczepów. W ramach usług kosmetycznych w Centrum Medycznym PLMED dostępne są również zabiegi podologiczne.

X