Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się coraz większa liczba osób na całym świecie. Mimo że dolegliwość ta nie zagraża zdrowiu, znacząco zmienia, utrudnia życie i obniża poziom pewności siebie. Zaburzenia wzrostu włosów pojawiają się w różnym momencie w zależności od wielu czynników. Do najważniejszych z nich zaliczane są – zmiany hormonalne, długotrwały stres, nieprawidłowa dieta, przebyte choroby, uwarunkowania genetyczne czy stosowanie niewłaściwych i zbyt częstych zabiegów kosmetycznych.

Proteoglikany sposobem na przywrócenie fazy wzrostu włosa

Dla kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie lub nadmierne wypadanie włosów ważne jest szybkie znalezienie przyczyn problemu oraz skuteczna walka. Współczesne rozwiązania i metody obejmują m.in. zabiegi przeszczepu włosów, stosowanie nowoczesnych systemów zagęszczających włosy, mezoterapię igłową skóry głowy czy indywidualnie dobrane do potrzeb oraz oczekiwań pacjentów specjalne preparaty. Na wypadanie włosów wywołane przez schorzenia medyczne, na tle stresowym, a także jako środek profilaktyczny zalecana jest również kuracja suplementami zawierającymi w swoim składzie proteoglikany, których znaczna ilość odpowiedzialna jest za kontrolę wzrostu włosa.

Centrum trychologiczne w Krakowie – spełniamy marzenia o pięknych włosach!

Dostępne na rynku środki z kompleksem proteoglikanów pochodzenia organicznego dzięki niemal identycznej budowie oraz właściwościach z proteoglikanami znajdującymi się w mieszku włosowym, mogą wpływać na odżywienie włosa, jednocześnie zapewniając odpowiednie warunki do jego wzrostu. Suplement powinien działać zarówno na aktywne mieszki włosowe, jak i uśpione, które, aby wrócić do prawidłowej fazy cyklu wzrostowego włosa, potrzebują stymulacji. Środek może odgrywać kluczową rolę w wydłużeniu fazy aktywnego wzrostu włosa, czyli anagenu. Jest polecanym rozwiązaniem w przypadku poporodowego wypadania włosów, a także jako preparat rozpoczynający lub kończący terapię trychologiczną.

Wysokiej jakości, przebadane klinicznie oraz testowane w wielu krajach suplementy zawierające proteoglikany spotkamy w najlepszych placówkach medycznych, klinikach przeszczepu włosa, profesjonalnych centrach trychologicznych czy salonach medycyny estetycznej. Chcesz dowiedzieć się więcej? – specjaliści z naszego gabinetu w Krakowie chętnie udzielą szczegółowych informacji podczas konsultacji. Zapraszamy!

X