Łysienie kojarzy się zazwyczaj z mężczyznami w średnim wieku. W ich przypadku uchodzi za coś normalnego – uznawane jest za nieodłączny element upływających lat. Mało który z panów wie jednak, iż data urodzenia ma niewielki wpływ na wypadanie włosów. Często zdarza się bowiem tak, że dotyka ono już chłopców w wieku dojrzewania. Wówczas, jeśli nie wykazano innych dolegliwości chorobowych, najprawdopodobniej można mówić o androgenowym podłożu tego zjawiska. Odpowiedzialne za nie są hormony płciowe, a konkretnie – jedna z pochodnych testosteronu, tzw. DHT (dihydrotestosteron). To właśnie ona prowadzi do zmniejszania mieszków włosowych. Sprawia także, że włosy rosną krótsze, cieńsze, a czasami także pozbawione barwnika. Często towarzyszy temu również przetłuszczanie skóry głowy. Jako specjaliści od łysienia z centrum trychologicznego w Krakowie mamy świadomość, jak niekomfortowa może być ta przypadłość. Dlatego też w naszych gabinetach oferujemy szereg porad i zabiegów, które skutecznie pomagają w leczeniu tej przykrej dolegliwości.

Łysienie androgenowe – schorzenie dotykające również kobiety

Pracując w Trychologicznym Centrum Zdrowych Włosów w Krakowie, obserwujemy, że z problemem łysienia androgenowego zgłaszają się do nas nie tylko panowie. Wśród Pacjentów poszukujących skutecznego leczenia sporo jest również pań. U nich także dolegliwość ta ma związek z oddziaływaniem hormonów męskich na organizm. Jednak z uwagi na fakt, że w ciele kobiety występuje więcej androgenów żeńskich, zbyt duże stężenie pochodnej testosteronu świadczy o zaburzeniach w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej. Tym sposobem wypadanie włosów może być skutkiem m.in. guzów jajnika bądź nadnerczy, zespołu Cushinga czy zażywania nieodpowiednio dobranych środków antykoncepcyjnych. Ponadto, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, istnieje prawdopodobieństwo, że łysienie androgenowe jest uwarunkowane genetycznie.

Leczenie łysienia androgenowego – zaufaj specjalistom z Krakowa!

Łysienie androgenowe występujące u kobiet znacząco różni się od tego, z którym zmagają się panowie. Ma to związek nie tylko z innym podłożem schorzenia, ale również przebiegiem tej dolegliwości. U mężczyzn obserwujemy cofanie linii włosów rozpoczynające się od czoła i skroni. Panie natomiast zaczynają łysieć od szczytu głowy. Jako doświadczeni trycholodzy z Krakowa wiemy jak temu zaradzić. Odwiedzającym nas Pacjentom oferujemy m.in. leczenie z użyciem komórek macierzystych, czynników wzrostu.. Umożliwiamy także wykonanie przeszczepu włosów. Dzięki naszym najnowszym technologiom, umiejętnościom oraz doświadczeniu szybko zaczniemy przejmować kontrolę nad problem łysienia androgenowego. Z nami włos Ci z głowy nie spadnie!

X