FFA i inne łysienia bliznowaciejącego a systemy zagęszczające


image

Frontal Fibrosing Alopecia,

 czyli łysienie czołowe bliznowaciejące jest odmianą liszaja płaskiego mieszkowego. Schorzenie to prowadzi do trwałej utraty włosów w okolicy skroniowej oraz czołowej i występuje niezwykle rzadko. Najczęściej choroba ta dotyka kobiety, w szczególności w wieku około menopauzalnym. Objawem łysienia czołowego bliznowaciejącego jest przede wszystkim przesuwanie się linii włosów do tyłu, czyli ich utrata w obrębie skroni oraz czoła. Ponadto innymi objawami mogą być: pieczenie i swędzenie skóry głowy, a także ból występujący przy dotykaniu włosów. Czasami można zauważyć również przerzedzenie brwi. Schorzenie to jest trudne w leczeniu, lecz wciąż możliwe.

Łysienie bliznowaciejące u kobiet i mężczyzn – centrum PLMED w Krakowie

Frontal Fibrosing Alopecia to tylko jeden z rodzajów łysienia bliznowaciejącego. Wyróżniamy bowiem inne jego odmiany – m.in. centralne ośrodkowe łysienie bliznowaciejące, które charakteryzuje się utratą włosów na czubku głowy mogące się rozchodzić na większy obszar skóry. Łysienie bliznowaciejące objawia się powolną utratą włosów – mieszki włosowe zostają nieodwracalnie zniszczone, a w ich miejsce pojawia się tkanka bliznowata. Schorzenie to charakteryzuje się również bardzo rzadkim występowaniem, ponieważ cierpi na nie zaledwie kilka procent społeczeństwa i zazwyczaj są to kobiety.

Leczenie łysienia w Centrum PLMED w Krakowie

Łysienie bliznowaciejące wcale nie musi oznaczać konieczności pogodzenia się z utratą włosów. Leczenie tego schorzenia jest co prawda trudne, ale istnieją sposoby, które dają nadzieję osobom chorym. Skuteczną metodą na zagęszczenie włosówsystemy zagęszczające włosy, które stosujemy w naszym centrum trychologicznym PLMED w Krakowie. Pracujemy na systemach najwyższewj jakości. Dla osób cierpiących na łysienie bliznowaciejące to gwarancja włosów pełnych blasku i sprężystości, a co za tym idzie – wyglądu niczym sprzed choroby. Zapraszamy na konsultację z lekarzem oraz specjalistą od systemów zagęszczających włosy w Centrum PLMED.